Sanat İşliği

 Maltepe Sanat Merkezi, sanatın resim, müzik, gibi alanlarında her yaştan yeteneğin katılabileceği atölye çalışmalarını sürdürüyor.

          RESİM

  • Güzel Sanatlar Akademisi'ne hazırlık
  • Güzel Sanatlar Lisesi'ne hazırlık
  • Hobi resim çalışmaları
  • 6-12 yaş grubu için resim çalışmaları
  • Resmin Gerekliliği Çocuklar için resmin gerekliliği tartışılmaz bir gerçektir. Kendini evrenin merkezi olarak duymayan çocuk için resim dersi kendini dışa vurmuş, içinde bulunduğu ortamı tanımağa bir değer olduğunun bilincine vararak kişiliğini kanıtlaması açısından önemlidir.

    Resim yapmak, çocuklar için eğlenceli bir aktivite olmakla kalmaz, onların kişisel gelişimleri açısından da büyük önem taşır. Çocuklar, gördükleri herhangi bir şeyi resmetmek istemeleri bir yana, o an içinde bulundukları ruh halini yansıtmak için de kâğıda, kaleme sarılır. Ailelerin de bu konuda onları teşvik etmeleri çok önemlidir.

    Maltepe Sanat Merkezi Cumartesi-Pazar günler saat 11.30–13.30 arasında 6–12 yaş gurubu çocuklara akrilik boya, fırça, kâğıt ve tuval üzerine özgürce resim yapma olanağını atölye ortamında sunuyor. Bu çalışmalar daha sonra belirlenecek bir tarihteki sergi açılışıyla izleyicilere sunulmaktadır.


 

 

 

 

 

 

 

  ATÖLYEDEN GÖRÜNTÜLER  

  

     

 

 

 

  

MÜZİK

 Gitar

ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM ETMEKTEDİR

 

 

 

 

 


 

eNroll SB